Eksports pērn veidoja 89% no “Karavela” pārdošanas apjoma

25.06.2025 11:04:00

Zivju pārstrādes uzņēmums SIA “Karavela”, analizējot savus aizvadītā gada darbības rādītājus, norādījis, ka pagājušais gads vērtējams kā labs, jo sasniegts apgrozījuma pieaugums, kas pārsniedz budžetā plānotos lielumus. “Straujā iepriekšējo gadu inflācija galvenajos tirgos tika strauji bremzēta. Tas kombinācijā ar joprojām pieaugošām zivju izejvielas cenām un fiksēto izmaksu pieauguma inerci neļāva sasniegt plānotos peļņas rezultātus. Šī tendence saglabājās visā pārskata periodā. Vadības izvirzītie uzņēmuma uzdevumi tika koriģēti ar primāro mērķi saglabāt augstus kopējos ražošanas un pārdošanas apjomus,” teikts SIA “Karavela” vadības ziņojumā. Uzņēmums 2024. gadā turpināja investīcijas ražotņu infrastruktūrā un ražošanas līniju skaita palielināšanā, kas turpmākajos gados ļaus palielināt kopējo ražošanas apjomu un īstenot energotaupības pasākumus.

“Lursoft IT” pieejamais gada pārskats rāda, ka 2024. gadā SIA “Karavela” apgrozījums palielinājies par 13,48%, sasniedzot 89,88 milj. EUR. Uzņēmuma peļņa pēc nodokļiem pieaugusi līdz 3,37 milj. EUR (+13,56% pret 2023. gadu). Zivju pārstrādes uzņēmums pagājušajā gadā ar darba vietām nodrošināja 181 darbinieku, valsts sociālās apdrošināšanas obligātajās iemaksās samaksājot 1,19 milj. EUR, iedzīvotāju ienākuma nodoklī – 0,63 milj. EUR.

SIA “Karavela” pagājušajā gadā saražoja 99 miljonus konservu kārbu, 1 473 t kulinārijas produkcijas, eksportējot preces uz 43 valstīm. Pagājušajā gadā eksports veidoja 89% no SIA “Karavela” pārdošanas apjoma. Lielākās eksporta valstis ir Vācija, Lielbritānija, Zviedrija, Dānija un Ukraina, kas kopā veido 62% no visa realizācijas apjoma.

SIA “Karavela” prognozē, ka 2025. gadā saglabāsies saspringta situācija zivju izejvielu tirgū, kas turpinās dzīt izejvielu cenu inflāciju, radot spiedienu uz rentabilitātes samazināšanos. Reaģējot uz šiem apstākļiem, SIA “Karavela” plāno 2025. gadā veikt stingru fiksēto izmaksu kontroli un samazināt tās par aptuveni 5%. Uzņēmums šogad plāno saražot ap 101 milj. kārbu un sasniegt aptuveni 91,1 milj. EUR lielu apgrozījumu.

2001. gadā reģistrētās SIA “Karavela” patiesais labuma guvējs ir Andris Bite.