Nākamajā gadā elektroenerģiju "Rīgas ūdens" vajadzībām piegādās "Enefit"

29.11.2022 06:21:00

Lursoft Klientu Portfeļa monitorings ziņo, ka atklātajā konkursā par elektroenerģijas piegādi SIA “Rīgas ūdens” 2023. gadā uzvarējis SIA “Enefit”. Iepirkumu uzraudzības biroja publiskotā informācija liecina, ka savus piedāvājumus konkursā bija iesnieguši divi pretendenti. Līgumcena – 14,03 milj. EUR. Lursoft dati atklāj, ka no teju 40 publiskajiem konkursiem, kuros šogad uzvarējis SIA “Enefit”, šis ir lielākais.

Igaunijas nacionālajai energokompānijai piederošais elektroenerģijas un dabasgāzes tirgotājs SIA “Enefit” 2021.gadā būtiski palielinājis apgrozījumu. Ja 2020.gadā uzņēmums apgrozīja 57,66 milj. EUR, tad pērn tie bija jau 114,88 milj. EUR. Iesniegtajā vadības ziņojumā SIA “Enefit” norādījis, ka iemesls straujajam apgrozījuma kāpumam bija arī straujais elektroenerģijas tirgus cenas pieaugums. Tas pats attiecas arī uz gāzes cenas pieaugumu.

Neskatoties uz straujo apgrozījuma kāpumu, SIA “Enefit” turpināja strādāt ar zaudējumiem. Pagājušajā gadā tie veidoja 2,54 milj. EUR. Zaudējumi galvenokārt radušies straujā elektroenerģijas tirgus cenu pieauguma dēļ un tāpēc, ka uzņēmums 2021.gadā nolēma esošajiem klientiem, kas bija noslēguši fiksētās cenas līgumos, tos nepārskatīt.

Lursoft pieejamā informācija rāda, ka aizvadītajā gadā SIA “Enefit” nodokļu maksājumos valsts kopbudžetā samaksāja 23,2 milj. EUR.