"Cido Grupa" apgrozījums pērn sasniedzis 93,43 milj. EUR

18.08.2026 09:55:00

Dzērienu ražotājs SIA “Cido Grupa” 2025. gadā pārdevis 132,2 miljonus litru dzērienu, liecina finanšu pārskatā publiskotā informācija. “Kopējais dzērienu tirgus saskārās ar spiedienu no nelabvēlīgiem laika apstākļiem, nodokļu izraisītu cenu pieaugumu un ilgstošu ģeopolitisko nenoteiktību, kas negatīvi ietekmēja patērētāju uzticību un patērētā apjoma pieaugumu lielākajā daļā kategoriju,” norādījusi SIA “Cido Grupa”. Neskatoties uz šīm problēmām, SIA “Cido Grupa” palielināja tirgus daļu gan apjoma, gan vērtības ziņā.

“Lursoft IT” pieejamie dati rāda, ka 2025. gadā SIA “Cido Grupa” apgrozījums sasniedza 93,43 milj. EUR, gada laikā pieaugot par 3,33%. Pārskata gadu uzņēmums noslēdza ar 7,63 milj. EUR peļņu. Nodokļu iemaksās SIA “Cido Grupa” pagājušajā gadā samaksājusi 27,93 milj. EUR, tostarp 9,71 milj. EUR pievienotās vērtības nodoklī. Dzērienu ražotājs pērn nodarbināja teju 300 darbiniekus.

2025. gadā SIA “Cido Grupa” turpināja īstenot savu ilgtspējības stratēģiju, īpašu uzmanību pievēršot veselīgāku produktu izstrādei, energoefektivitātei un emisiju samazināšanai. Uzņēmums ir apņēmies līdz 2030. gadam panākt piegādes ķēdes emisiju samazinājumu par 60%, pilnībā atsakoties no fosilā kurināmā. 

SIA “Cido Grupa” lielākais kapitāldaļu turētājs ir dāņu Royal Unibrew AS, kam pieder 99,99% uzņēmuma daļu. Uzņēmuma dzērienu portfelī ietilpst sulas, nektāri un sulu dzērieni, gāzētie bezalkoholiskie dzērieni, dabīgie minerālūdeņi un aromatizētie ūdeņi, kā arī enerģijas dzērieni, alus, sidrs un gatavie kokteiļi. Galvenie vietējie zīmoli ir Cido, Mangaļi, Lāčplēsis, Lielvārdes un Njoy. SIA “Cido Grypa” ir arī PepsiCo zīmolu partneris un licencētais ražotājs Baltijas reģionā un sadarbojas ar Heineken. 2026. gada sākumā uzsākta jauna sadarbība ar Paulaner.