Atceļ “Lage Ko” pagājušajā nedēļā piemēroto nodrošinājumu

15.04.2019 09:37:00

Uzņēmumam SIA “Lage Ko”, kas sodīts par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un kam iepriekš piederēja restorāni “Gan Bei”, atcelts pagājušajā nedēļā piemērotais nodrošinājums, ziņo “Lursoft” Klientu portfelis.

9.aprīlī komercreģistrā tika ierakstīts Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes piemērotais aizliegums SIA “Lage Ko” komercķīlas reģistrācijai, pārreģistrācijai, pārjaunošanai un grozīšanai. Taču jau 12.aprīlī šis reģistrēta piemērotā aizlieguma atcelšana.

“Lursoft” izziņa liecina, ka SIA “Lage Ko” uz šī gada 10.aprīli bija nodokļu un nodevu parāds 229 tūkstošu eiro apmērā, kas 

2016.gadā tiesa sodīja SIA “Lage Ko” līdzīpašnieku un vairākus darbiniekus ar nosacītu ieslodzījumu un naudas sodiem par krāpšanos ar kases aparātiem un grāmatvedības dokumentiem. Pret uzņēmumu ierosinātā kriminālprocesa ietvaros par izvairīšanos no nodokļu samaksas valsts budžetam nodarītie zaudējumi tika noteikti 921 tūkstoša eiro apmērā.

SIA “Lage Ko” dibināta 1993.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 506 625 eiro, un uzņēmuma vienīgais īpašnieks kopš šī gada janvāra ir Oļegs Arups, kuram tiesa 2016.gadā piesprieda vislielāko sodu - četru gadu nosacītu brīvības atņemšanu ar mantas konfiskāciju un naudas sodu 37 tūkstošu eiro apmērā.

2017.gadā SIA “Lage Ko” apgrozījums bija 6,742 miljoni eiro, un tas strādāja ar zaudējumiem, kas sasniedza 294 tūkstošus eiro.