“adidas Baltics” pērn palielinājis apgrozījumu par 8,9%

20.08.2019 09:22:00

Sporta apģērbu un apavu vairumtirgotājs SIA “adidas Baltics” 2018. gadā palielinājis apgrozījumu par 8,9% jeb 1,871 miljonu eiro salīdzinājumā ar 2017. gadu, un tas sasniedzis 22,863 miljonus eiro,  ziņo “Lursoft” Klientu portfelis.

Savukārt uzņēmuma peļņa pērn pieauga līdz 720 tūkstošiem eiro, kas bija par 623 tūkstošiem eiro vairāk nekā 2017. gadā. Apmēram pusi no uzņēmuma pērn sasniegtās peļņas - 323 tūkstošus eiro - veido atliktā nodokļa aktīvu pieaugums. 

SIA “adidas Baltics” Baltijas tirgū izplata zīmolu “adidas” un “Reebok” produktus, sadarbojoties ar lielākajiem sporta preču mazumtirgotājiem un veicot mazumtirdzniecību arī savos veikalos.

SIA “adidas Baltics” 2018. gadā sasniegtos darbības rezultātus vērtē kā labus, un norāda, ka Baltijai izvirzītie mērķi ir sasniegti, sacīts uzņēmuma vadības ziņojumā. Uzņēmuma apgrozījuma pieaugums atspoguļo kopējo pieauguma tempu Baltijas tirgū, kā arī mainīgo situāciju tirgū.

Latvijā vairumtirgotājs realizējis preces 9,115 miljonu eiro apmērā (pieaugums par 9,5%, salīdzinot ar 2017. gadu), savukārt citās valstīs realizētās produkcijas apmērs sasniedza 13,747 miljonus eiro (pieaugums par 8,5%).

Pagājušajā gadā noslēgusies 2017. gadā sāktā SIA “adidas Baltics” reorganizāciju, kuras ietvaros daļēji SIA “adidas Baltics” iekļauts Polijas “adidas” sastāvā. Uzņēmums atzīmē, ka tā veiktās mārketinga aktivitātes Polijas kolēģu vadībā, kas vērstas uz tirdzniecības veicināšanu, un “adidas” un “Reebok” zīmolu atpazīstamības nostiprināšanu pērn bijušas veiksmīgas. 

Izmaiņas pērn piedzīvojis SIA “adidas Baltics” franšīzes partneru tīkls Lietuvā - pārtraukta sadarība ar vienu no līdzšinējiem partneriem, uzņēmumu “Briedzuikas”, savukārt citam partnerim, uzņēmumam “Bogvila” mainījušies īpašnieki, līdz ar ko lielākā daļa no veikaliem pārveidoti pēc jauna īpašnieka koncepcijas. Šo izmaiņu dēļ novērojams būtisks samazinājums franšīzes jomā. Taču SIA “adidas Baltics” veica  darbu pie jaunu franšīzes partneru piesaistes, un 2019. gada sākumā parakstīts sadarbības līgums ar “Sportland”, “kas dod stabilu pamatu turpmākai fransžīes darbības attīstībai Baltijas valstīs”, sacīts uzņēmuma gada pārskatā.

SIA “adidas Baltics” dibināta 2005. gadā, tās pamatkapitāls ir 28 457 eiro un tā 100% kapitāla daļu īpašnieks ir Nīderlandē reģistrētā kompānija “Adidas International B.V.”.

2017. gadā SIA “adidas Baltics” apgrozījums bija 20,992 miljoni eiro, savuārt uzņēmuma peļņa bija 97 tūkstoši eiro.