Ceļu būves firmai "A.C.B." vakar divas jaunas komercķīlas

20.10.2020 09:38:00

Vakar, 19.oktobrī, divas jaunas komercķīlas reģistrētas ceļu būves firmai AS “A.C.B.”.  Abu komercķīlu ņēmējs ir AS Luminor Bank, bet ķīlu nodrošinātā prasījuma kopējā maksimālā summa – 12,35 milj. EUR.

Uzņēmums par labu bankai ieķīlājis savus krājumus, kā arī ķermeniskos pamatlīdzekļus.

Lursoft izziņas informācija liecina, ka šobrīd ceļu būves firmai AS “A.C.B.” reģistrētas kopumā 22 komercķīlas. 

Ceļu būves firmas AS “A.C.B.” apgrozījums 2019.gadā krities par 32,61%, tam sarūkot no 93,01 milj.EUR 2018.gadā līdz 62,68 milj.EUR pērn. Iesniegtajā vadības ziņojumā skaidrots, ka apgrozījuma samazinājums saistīts ar lielu apakšuzņēmēju īpatsvaru 2019.gadā. Tajā pašā laikā, neskatoties uz apgrozījuma kritumu, AS “A.C.B.” peļņa pēc nodokļu nomaksas pieaugusi no 1,1 milj. EUR 2018.gadā līdz 2,3 milj.EUR pērn. Uzņēmuma vadība norādījusi, ka peļņas kāpumu veicinājis gan kopējā tirgus pieprasījuma pieaugums, gan arī iekšējo procesu sakārtošana, tostarp, otrreizējā materiāla pārstrāde un izmantošana ražošanā.

Ņemot vērā AS “A.C.B.” iekšējo procesu sakārtošanu, 2020.gada laikā uzņēmums plāno saglabāt vadošā ceļu būves uzņēmuma statusu un noslēgt gadu ar peļņu, kas balstīta uz jau noslēgtajiem objektu līgumiem, kā arī nopietni tiek apsvērti ievērojami investīciju pasākumi. Papildus tam, AS “A.C.B.” plāno veikt jaunu biznesa segmentu attīstību, lai nākotnē diferencētu stratēģiskos riskus.

Jānorāda, ka “A.C.B.” grupas konsolidētais apgrozījums pagājušajā gadā bija 99,30 milj.EUR, bet peļņa – 4,4 milj.EUR. “A.C.B.” grupas uzņēmumi aptver tādus darbības virzienus kā ceļu un tiltu būve, asfaltbetona un betona izstrādājumu ražošana, apakšzemes komunikāciju izbūve, bruģējuma izbūve, beramo būvmateriālu ieguve un tirdzniecība, kā arī celtniecības mehānismu un būvmašīnu pakalpojumi.

Kā rāda Lursoft dati, AS “A.C.B.” patiesie labuma guvēji ir Valdis Lejnieks, Aleksandrs Plotkins, Igors Rapoports un Edvīns Tankelsons.