Elektroenerģiju Babītes novada pašvaldības vajadzībām piegādās "Enefit"

11.01.2021 06:59:00

Elektroenerģiju Babītes novada pašvaldības vajadzībām piegādās SIA “Enefit”, liecina Lursoft izziņas dati, kuros pieejama informācija par publiskajiem iepirkuma konkursiem, kuros uzvarējis uzņēmums. Līgumcena, ar kuru konkursā uzvarējis SIA “Enefit”, ir 238,79 tūkst. EUR. Pēc Lursoft pieejamās informācijas, SIA “Enefit” šogad arī uzvarējis konkursā par elektroenerģijas piegādi Amatas novada pašvaldībai, savukārt pērn uzņēmums uzvarējis 31 iepirkuma konkursā.

Igaunijas nacionālajai energokompānijai AS “Eesti Energia” pilnībā piederošais meitas uzņēmums SIA “Enefit”2019.gadā trīskāršojis savu klientu portfeli un sasniedzis 58,06 milj.EUR lielu apgrozījumu pateicoties sekmīgam startam mājsaimniecību tirgū.

Tiesa, salīdzinājumā ar gadu iepriekš, 2019.gadā uzņēmuma apgrozījums nedaudz samazinājies. Tā kā klienti galvenokārt izvēlas ilgtermiņa fiksētas cenas līgumus un pērn elektroenerģijas cenas joprojām atguvās pēc krasā vairumtirgus cenu kāpuma, enerģijas piegāžu pašizmaksa pārsniedza līgumos noteikto cenu. Tādējādi SIA “Enefit” 2019.gadā strādāja ar 3,02 milj.EUR lieliem zaudējumiem.

SIA “Enefit” darbības segmenta paplašināšana un energoefektivitātes pakalpojumu klāsta attīstība ļāvusi uzņēmumam gada laikā klientu portfeli audzēt par 317% un gadu noslēgt ar 2541 juridiskajiem  un 5647 mājsaimniecību klientiem, apkalpojot tos aptuveni 25 tūkstošos pieslēguma punktu visā Latvijā. Tas ļāvis arī būtiski palielināt noslēgto darījumu apjomu par enerģijas piegādēm nākamajiem gadiem, kas šobrīd jau sasniedz 1842 GWh.