Aizvadītajā gadā ievērojami samazinājusies "A.C.B." peļņa

08.06.2021 06:24:00

Ceļu būves firma AS “A.C.B.” 2020.gadā piedzīvojusi apgrozījuma kritumu par 7%, salīdzinājumā ar 2019.gadu, savukārt bruto peļņa pēdējā gada laikā samazinājusies par 28%. Kritumu AS “A.C.B.” skaidro ar apakšuzņēmēju sniegto pakalpojumu izmaksu pieaugumu un darbinieku atalgojuma izmaksu pieaugumu. Jānorāda, ka peļņa pēc nodokļiem samazinājusies vēl straujāk – ja 2019.gadā AS “A.C.B.” nopelnīja 2,3 milj. EUR, tad pagājušajā gadā tie bija 0,12 milj. EUR. 

Pērn uzņēmums apgrozījis 58,28 milj. EUR. Jānorāda, ka “A.C.B.” konsolidētais apgrozījums 2020.gadā pieaudzis līdz 102 milj. EUR, savukārt konsolidētā peļņa pēc nodokļu nomaksas veidojusi 2,94 mlj. EUR. 

2020.gadā AS “A.C.B.” turpināja uzņēmuma grupas integrācijas pasākumus, lai palielinātu kopējo grupas sadarbību un uzlabotu tās pārvaldību, optimizējot resursus un stiprinot tirgus pozīcijas. Paralēli tika veikti ieguldījumi uzņēmuma attīstībā, kā rezultātā AS “A.C.B.” plāno turpmākajos gados būtiski palielināt apgrozījumu un rentabilitāti.

Jānorāda, ka, papildus iepriekšminētajam, AS “A.C.B.” pērn arī veica ieguldījumus jaunu meitas uzņēmumu dibināšanā. 2020.gada septembrī nodibināts uzņēmums Lietuvā – UAB “Transporto Infrastruktūros statyba”, kas ļaus paplašināt grupas saimnieciskās darbības tirgu Lietuvas ceļu būves nozarē.

Pagājušajā gadā AS “A.C.B.” bija darba devējs 379 darbiniekiem, tostarp, valsts sociālās apdrošināšanas obligātajās iemaksās uzņēmums pērn samaksājis 2,8 milj. EUR, bet iedzīvotāju ienākuma nodoklī – 1,4 milj. EUR. 

Kā liecina Lursoft izziņas dati, AS “A.C.B.” patiesie labuma guvēji ir Valdis Lejnieks, Aleksandrs Plotkins, Igors Rapoports un Edvīns Tankelsons.