Atlikušos būvdarbus rekreācijas centra izveidei Kovšu ezera krastā, Rēzeknē veiks "Arčers"

06.01.2023 06:39:00

Lursoft Klientu Portfeļa monitorings ziņo, ka atlikušos darbus rekreācijas centra Kovšu ezera krastā pabeigšanai veiks SIA “Arčers”.

Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības pasūtījuma ietvaros par 8,24 milj. EUR SIA “Arčers” veiks rekreācijas centra būvdarbus, autostāvvietu un piebraucamo ceļu izbūvi, teritorijas labiekārtošanu, kā arī inženierkomunikāciju izbūvi.

Pērn SIA “Arčers” uzvarējis astoņos publisko iepirkumu konkursos. No tiem lielākais ir 20,88 milj. EUR vērtais līgums ar VSIA “Bērnu klīniskā universitātes slimnīca” par būvdarbu pakalpojumiem Bērnu slimnīcas vajadzībām 2022. – 2026. gadā vispārīgās vienošanās ietvaros.

Laika periodā no 2021.gada 1. jūnija līdz 2022. 31. maijam būvkompānija SIA “Arčers” apgrozījusi 18,25 milj. EUR, finanšu gadu noslēdzot ar 1,7 milj. EUR zaudējumiem.

Salīdzinot ar gadu iepriekš, SIA “Arčers” apgrozījums samazinājies uz pusi mazāks. Uzņēmums iesniegtajā vadības ziņojumā norādījis, ka tam nav izdevies sasniegt plānotos finanšu rādītājus, jo tā darbību būtiski ietekmēja sarežģītā situācija pasaulē – Covid-19 pandēmijas ierobežojumi un karš Ukrainā. SIA “Arčers” skaidro, ka Covid-19 pandēmijas ietekmē nācās gan saskarties ar saslimstību, gan būvmateriālu cenu pieaugumu un lielākiem piegāžu termiņiem. Krievijas uzsāktā kara ietekmē daudzas Krievijas un Baltkrievijas personas tika iekļautas sankciju sarakstos, līdz ar to apstājās daudzu materiālu piegādes no šīm valstīm un/ vai sankciju sarakstos esošo personu saistītajiem uzņēmumiem. Sankciju ietekmē īpaši sadārdzinājās un tika apgrūtinātas metāla izstrādājumu piegādes, būvmateriālu cenas sadārdzinājās praktiski visos preču segmentos, tādējādi ievērojami apgrūtinot iepriekš noslēgto līgumu izpildi, jo tie neparedzēja cenu indeksāciju. Karš Ukrainā arī ietekmējis darba spēka izmaksas, jo daudzi būvdarbos nodarbinātie ukraiņu būvstrādnieki atgriezās dzimtenē, lai to aizstāvētu, līdz ar to palielinājās darba spēka deficīts.

Lai Covid-19 pandēmijas un kara ietekmē neparedzētā būvmateriālu sadārdzinājuma dēļ SIA “Arčers” netiktu radīti vēl lielāki zaudējumi, ar diviem pasūtītājiem uzņēmums noslēdzis vienošanos par būvdarbu līgumu izbeigšanu.

Uzņēmums turpina optimizēt iekšējos procesus ar mērķi samazināt veicamo darbību skaitu un darbietilpību, veicinot savu konkurētspēju.