"ELKO GRUPA" jauna komercķīla par 1,1 milj. EUR

20.01.2023 06:18:00

Jauna komercķīla, kuras nodrošinātā prasījuma maksimālā summa ir 1,1 milj. EUR, reģistrēta AS “ELKO GRUPA”. Lursoft izziņas informācija liecina, ka uzņēmums ieķīlājis visu savu mantu kā lietu kopību uz ieķīlāšanas brīdi, kā arī lietu kopības nākamās sastāvdaļas. Komercķīlas ņēmējs ir OP Corporate Bank plc.

Jānorāda, ka AS “ELKO GRUPA” šobrīd ir piecas aktīvas komercķīlas.

AS “ELKO GRUPA” apgrozījums 2021.gadā audzis par 154,4 milj. EUR, sasniedzot 754,62 milj. EUR, liecina Lursoft pieejamais gada pārskats. Apgrozījuma pieaugums galvenokārt saistīts ar vispārējo tirgus aktivitātes palielināšanos, kā arī ar uzņēmuma spējām paplašināt piedāvāto produktu spektru, lai ātri reaģētu uz izmaiņām tirgū.
Ievērojami augusi uzņēmuma peļņa, palielinoties no 9 milj. EUR 2020.gadā līdz nepilniem 45 milj. EUR aizpērn. “Tas skaidrojams ar apgrozījuma palielināšanos un lielākām dividendēm, kas 2021.gadā sastādīja 39,4 milj. EUR, salīdzinot ar 8,4 milj. EUR 2020.gadā,” teikts AS “ELKO GRUPA” vadības ziņojumā.
Jānorāda, ka AS “ELKO GRUPA” konsolidētais apgrozījums 2021.gadā sasniedza 1,85 miljardus eiro, bet peļņa 37,55 milj. EUR. 

“2021.gads bija otrais pilnais gads, kad Covid-19 ietekmē strauji palielinājās digitālās transformācijas tempi. Šajā gadā bijām liecinieki stabilam un spēcīgam tirgus pieprasījumam galvenajos produktu segmentos, kamēr piedāvājums joprojām bija problemātisks, ņemot vērā komponenšu un ražošanas jaudu trūkumu, kā arī sarežģīto loģistiku no Tālajiem Austrumiem,” teikts AS “Elko grupa” vadības ziņojumā. Tajā arī norādīts, ka spēcīgā izplatītāju konkurence ļoti pieprasītu produktu segmentā palielināja priekšapmaksas piegādātājiem, lai nodrošinātu produktu pieejamību. 

Lursoft dati rāda, ka “ELKO GRUPA” koncernā 2021.gadā bija nodarbināti 1579 darbinieki, no tiem 280 – mātes uzņēmumā AS “ELKO GRUPA”.

AS “Elko grupa” ir viens no lielākajiem informācijas tehnoloģiju produktu izplatītājiem Baltijas, Austrumeiropas un Centrāleiropas valstīs. Uzņēmuma pamatnodarbošanās ir datorkomponenšu un datoru perifēriju iekārtu, portatīvo datoru, monitoru, planšetdatoru, multimediju un programmnodrošinājuma produktu, kā arī serveru, tīkla komponenšu un tīkla risinājumu vairumtirdzniecība.