"Olainfarm" ieķīlājis saules paneļu parku

14.02.2024 09:38:00

Farmācijas kompānijai AS “Olainfarm” reģistrēta 882,85 tūkst. EUR vērta komercķīla, liecina Lursoft izziņas dati. Ķīlas ņēmējs ir AS “Attīstības finanšu institūcija Altum”. Lursoft izziņā lasāms, ka AS “Olainfarm” ieķīlājis saules paneļu parku ar jaudu 3,20 MW, kas atrodas Rūpnīcu ielā 5, Olainē.

AS “Olainfarm” šobrīd ir reģistrētas trīs aktuālas komercķīlas, to kopējai nodrošinātā prasījuma maksimālajai summai sasniedzot 23,8 milj. EUR.

AS “Olainfarm” apgrozījums 2022. gadā palielinājās līdz 113,5 milj. EUR. Salīdzinot ar gadu iepriekš, tas ir pieaugums par 7,6%, liecina Lursoft pieejamā informācija. Jānorāda, ka 2022. gadā augusi arī farmācijas kompānijas peļņa, kas pēc nodokļu nomaksas sasniegusi 18,14 milj. EUR (+79,98%). Konsolidētais apgrozījums 2022. gadā sasniedzis 120,2 milj. EUR, bet peļņa – 21,16 milj. EUR.

“Operatīvi reaģējot uz ģeopolitiskās un ekonomiskās situācijas izaicinājumiem, koncerns 2022. gadā veica virkni pasākumu, lai izpildītu 2022. gada plānu. Ir ieviesta un attīstīta risku vadības politika, veiktas strukturālas izmaiņas, kā arī pārskatīti stratēģiskie mērķi turpmākai attīstībai un izaugsmei,” norādīts AS “Olainfarm” vadības ziņojumā, piebilstot, ka koncerns turpina aktīvi darboties pie produktu realizācijas tirgu paplašināšanas un diversifikācijas.

Uzņēmums norāda, ka 2022. gadā koncerna ieņēmumu pieaugumu sekmēja plašs mārketinga aktivitāšu klāsts, efektīvs pārdošanas komandas darbs produktu virzībai realizācijas tirgos un mērķauditorijas paplašināšana.

Faktiskais koncerna veikto investīciju apjoms pārskata gadā veidoja 9,3 milj. EUR, galvenokārt pētniecībā un attīstībā, ražošanas automatizācijā, laboratoriju modernizācijā un vides aizsardzības pasākumu nodrošināšanas jomā, tostarp pakošanas iekārtas automatizācijā, kas aizstāj roku darbu. “Olainfarm” norādījis, ka karadarbība Ukrainā ir būtiski ietekmējusi koncerna iespējas realizēt plānotās investīcijas 2022. gadā. Kopējās investīcijas pētniecībā un attīstībā aizpērn veidoja vairāk nekā 1,9 milj. EUR.

AS “Olainfarm” produktu portfelis sastāv no vairāk nekā 60 gatavo zāļu formām, 19 aktīvajām farmaceitiskām vielām un 14 ķīmiskiem produktiem.