Elīna Maligina atstājusi uzņēmumu “Silvanols” un “Longgo” valdes

14.12.2017 08:32:00

Zāļu ražotāja AS “Olainfarm” lielākā akcionāra Valērija Maligina atraitne Elīna Maligina atbrīvota no valdes priekšsēdētājas amatiem AS “Olainfarm” meitas uzņēmumos SIA “Silvanols” un SIA “Longgo”, ziņo “Lursoft” Klientu Portfelis.

Elīna Maligina tika iecelta par zaļās farmācijas kompānijas SIA “Silvanols” valdes priekšsēdētāju šī gada maijā, bet par valdes priekšsēdētāju uzņēmumā SIA “Longgo”, kas ražo dabīgas izcelsmes produktus veselībai, viņa kļuva līdz ar uzņēmuma dibināšanu šogad jūlijā.

Līdz ar Elīnas Maliginas atcelšanu no amata SIA “Silvanols”, par uzņēmuma valdes priekšsēdētāju iecelta līdzšinējā uzņēmuma valdes locekle Liene Puriņa. SIA “Silvanols” valdē atkārtoti iecelts Jevgeņijs Zainapovs, bet no jauna uzņēmuma valdē par valdes locekli iecelta Ieva Palma.

Tāpat SIA “Silvanols” izsniedzis prokūru AS “Olainfarm” valdes loceklim Salvim Lapiņam bez tiesībām atsavināt nekustamo īpašumu, ieķīlāt vai apgrūtināt ar lietu tiesībām, ar tiesībām pārstāvēt komercsabiedrību kopīgi ar valdes priekšsēdētāju.

Arī SIA “Longgo” valdē reģistrētas citas izmaiņas. Bez Elīnas Maliginas atcelšanas, no uzņēmuma valdes locekles amata atbrīvota Santa Zapevālova, savukārt valdē iecelta Liene Puriņa. Valdes locekles amatu SIA “Longgo” saglabās Ieva Palma.

Arī SIA “Longgo” prokūru sarakstā reģistrētas izmaiņas, izdodot Salvim Lapiņam prokūru bez tiesībām atsavināt nekustamo īpašumu, ieķīlāt vai apgrūtināt ar lietu tiesībām, ar tiesībām pārstāvēt komercsabiedrību kopīgi ar vismaz vienu no valdes locekļiem.

AS “Olainfarm” dibināta 1991.gadā un ir viens no lielākajiem zāļu ražotājiem Latvijā. AS “Olainfarm” konsolidētais apgrozījums 2016.gadā bija 110,693 miljoni eiro, un koncerna peļņa pēc nodokļiem bija 11,579 miljoni eiro.

AS "Olainfarm" lielākais akcionārs Valērijs Maligins, kuram uz 2017.gada 31.oktobri tieši piederēja 26,92% akciju, bet netieši caur viņam pilnībā piederošo SIA “Olmafarm” - 42,56% akciju, nodrošinot kontroli pār 69,48% akciju, šogad 9.decembrī nomira.

SIA “Silvanols” reģistrēts 1994.gadā, un uzņēmums ražo dabiskas izcelsmes uztura bagātinātājus, medicīniskās ierīces un zāles. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 703 810 eiro, 100% tā kapitāla daļu īpašnieks ir AS “Olainfarm”. 2016.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 4,865 miljoni eiro un tā peļņa pēc nodokļiem bija 255 tūkstoši eiro.

Savukārt SIA “Longgo” dibināts 2017.gada 13.jūlijā un tā apmaksātais pamatkapitāls ir 100 000 eiro, bet reģistrētais pamatkapitāls ir 225 000 eiro. Arī SIA “Longgo” vienīgais īpašnieks ir AS “Olainfarm”.