Ar Andra Šķēles ģimeni saistīti uzņēmumi reģistrē jaunas komerķīlas

18.12.2017 05:06:00

Ar ekspremjera Andra Šķēles ģimeni saistīti uzņēmumi pagājušajā nedēļā reģistrējuši jaunas komercķīlas, kuru nodrošināto prasījumu maksimālā summa ir 17 miljoni eiro, ziņo “Lursoft” Klientu Portfelis.

14.decembrī reģistrētas 34 komercķīlas, kuru visu parādnieks ir uzņēmums SIA “Parks VP”, kas pastarpināti caur vairākiem uzņēmumiem pieder SIA “Sabiedrība privātajiem ieguldījumiem”, kurā 30% daļu pieder Andra Šķēles sievai Kristiānai Lībanei-Šķēlei, pa 25% daļu katrai pieder ekspremjera meitām - Anetei Šķēlei-Pētersonei un Madarai Šķēlei-Dupatei, savukārt pa 10% daļu pieder Edgaram Šķenderim un Ivetai Smilgai-Krongornei.

Komercķīlu ņēmējs ir AS “ABLV Bank”, bet komercķīlas devēji ir dažādi uzņēmumi, tostarp SIA “Sabiedrība privātajiem ieguldījumiem” tieši piederošā SIA “Privāto aktīvu pārvalde”, pastarpināti piederošā SIA “INPO 5” un SIA "INPO 5" meitas uzņēmumi SIA “Vēja Parks 10”, SIA “Vēja Parks 11” un citi. Reģistrēto komercķīlu saraksts pieejams “Lursoft”.

Komercķīlas nodrošina SIA “Parks VP” saistību izpildi, kas izriet no šī gada 6.decembrī starp AS “ABLV Bank” un SIA “Parks VP” noslēgtā kredīta līguma.

SIA “Parks VP” reģistrēts 2017.gada 7.novembrī. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2801 eiro, un tā daļas pieder 11 uzņēmumiem, kuri visi pieder SIA "INPO 5". Tā valdē darbojas Kaspars Tinkuss un Edgars Šķenderis.