“Kesko Senukai Latvia" atcelts iepriekš piemērotais nodrošinājums

24.05.2018 12:14:00

Celtniecības, remontdarbu un sadzīves preču tirgotājam AS “Kesko Senukai Latvia" trešdien, 23.maijā, atcelts iepriekš piemērotais nodrošinājums, ziņo “Lursoft” Klientu portfelis.

Pamatojoties uz zvērināta tiesu izpildītāja Oskara Muižnieka pieprasījumu uzņēmumam 21.maijā bija piemērots aizliegums samazināt vai palielināt pamatkapitāla lielumu, aizliegums reģistrēt jaunas komercķīlas, kā arī visa veida pārreģistrēšanas aizliegums.

Zvērinātais tiesu izpildītājs bija pieprasījis piemērot nodrošinājumu AS “Kesko Senukai Latvia” 16.maijā, bet jau nākamajā dienā 17.maijā iesniedza rīkojumu nodrošinājumu atcelt, jo uzņēmums esot nokārtojis saistības.

AS “Kesko Senukai Latvia” dibināts 1996.gadā. Uzņēmums iepriekš bija pazīstams kā AS “Rautakesko, taču 2016.gadā “Kesko Senukai” no Skandināvijas akcionāra “Kesko Group” pārņēma “K-rauta” veikalu tīkla pārvaldi Latvijā un Igaunijā, un uzņēmumu pārsauca par AS “Kesko Senukai Latvia”.

2016.gadā AS “Kesko Senukai Latvia” apgrozījums bija 48,454 miljoni eiro, taču uzņēmums strādāja ar zaudējumiem un tie sasniedza 3,554 miljonus eiro. Tas nodarbināja 426 darbiniekus un tā kopējie maksājumi Latvijas valsts kopbudžetā bija 6,035 miljoni eiro.