“Sabiedrība Mārupe” reģistrējusi jaunu komercķīlu

25.02.2019 05:02:00

Dārzeņu audzētājs SIA “Sabiedrība Mārupe” reģistrējis jaunu komercķīlu, par labu AS “Citadele banka” ieķīlājot visu mantu, ziņo “Lursoft” Klientu portfelis.

Komercķīlas devējs ir SIA “Sabiedrība Mārupe”, savukārt parādnieks ir tā saistītais uzņēmums SIA “Zaļā dārzniecība”. Abu uzņēmumu lielākie dalībnieki ir četras privātpersonas - Helmuts Balderis-Sildedzis un Anita Baldere-Sildedze, un Kaspars Brunovskis un Kristīne Brunovaska-Marinaki.

Komercķīlas nodrošinātā prasījuma maksimālā summa ir 647 tūkstoši eiro, un tā reģistrēta piektdien, 22.februārī.

“Lursoft” izziņa liecina, ka SIA “Sabiedrība Mārupe” šobrīd ir aktuālas 15 komercķīlas, savukārt SIA “Zaļā dārzniecība” aktuālas astoņas komercķīlas.

SIA “Sabiedrība Mārupe” reģistrēta 1992.gadā un uzņēmuma pamatdarbība ir lauksaimniecības produkcijas ražošana un tirdzniecība, kā arī ar lauksaiminecību saistīto pakalpojumu nodrošināšana. 2017.gadā SIA “Sabiedrība Mārupe” apgrozījums bija 5,837 miljoni eiro un uzņēmums strādāja ar 59 tūkstošu eiro lielu peļņu. Tas nodarbināja vidēji 75 darbiniekus un nodokļos Latvijas valsts budžetā samaksāja 494 tūkstošus eiro.

Savukārt SIA "Zaļā dārzniecība" reģistrēta 2003.gadā, un tā nodarbojas ar dārzeņu audzēšanu. 2017.gadā uzņēmuma neto apgrozījums bija 2,595 miljoni eiro un tā peļņa pēc nodokļiem bija 16 tūkstoši eiro. Tas nodarbināja vidēji divus darbiniekus un tā kopējie maksājumi valsts kopbudžetā bija 112 tūkstoši eiro.