Lauksaimniecības kooperatīvs "VAKS" pārjaunojis komercķīlu

02.09.2019 07:48:00

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “VAKS” pārjaunojusi komercķīlu, palielinot nodrošinātā prasījuma maksimālo summu līdz 29,729 miljoniem eiro, ziņo “Lursoft” Klientu portfelis. 

Lauksaimniecības kooperatīva "VAKS" reģistrētā komercķīla ir lielākā pagājušajā nedēļā reģistrētā ķīla, liecina "Lursoft" statistika.

Kooperatīvā sabiedrība par labu AS “Swedbank” ieķīlājusi krājumus, nemateriālos ieguldījumus, ķermeniskos pamatlīdzekļus un prasījuma tiesības. Komercķīla nodrošina kredītlīnijas līgumus, aizdevuma līgumu un līgumu par finanšu tirgus darījumiem.

Līdz ar jaunās ķīlas reģistrāciju 26. augustā, dzēsta 2018. gada jūnijā kopperatīva “VAKS” reģistrētā komercķīla, kuras nodrošinātā prasījuma maksimālā summa bija 24,129 miljoni eiro.

“Lursoft” informācija liecina, ka šī ir vienīgā šobrīd aktuālā komercķīla kooperatīvajai sabiedrībai “VAKS”.

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “VAKS” reģistrēta 1994. gadā. Tā apvieno Vidzemes un Latgales lauksaimniekus un nodrošina tās biedru izaudzētās produkcijas - graudaugu pirmapstrādi, uzglabāšanu un realizāciju. Kooperatīvā apvienojušās vairāk nekā 500 saimniecības.

Kooperatīvās sabiedrības apgrozījums 2018. gadā bija 57,140 miljoni eiro, un tās pārskata gada peļņa bija 848 tūkstoši eiro.