Rīgas farmaceitiskā fabrika 2019.gadā papildinājusi savu produktu portfeli ar 10 jauniem produktiem

14.05.2020 07:40:00

2018.gadā līdz ar AS “Rīgas Farmaceitiskā fabrika” valdes maiņu aizsākās pārmaiņas, kas saistītas ar produkta portfeļa uzlabošanu un vizuālām pārmaiņām. Galveno ietekmi uz šīm pārmaiņām varēs novērot tuvāko gadu laikā, bet jau 2019.gadā AS “Rīgas farmaceitiskā fabrika” palielinājusi produktu portfeli par 10 jauniem produktiem, kā arī plāno to darīt turpmāk. Arī vizuālās pārmaiņas vienam no uzņēmuma zīmoliem  - Dr. Pakalna zīmolam – ir nesušas būtisku pieaugumu apgrozījumā. Zīmola apgrozījums pērn palielinājies par 60%. “Tajā pašā laikā ir svarīgi pieminēt, ka vairums no AS “Rīgas Farmaceitiskā fabrika” produktiem ir novecojuši un neatbilst mūsdienu prasībām, līdz ar to šo produktu apgrozījums ik gadu krīt,” teikts uzņēmuma vadības ziņojumā. Neskatoties uz to, AS “Rīgas farmaceitiskā fabrika” apgrozījums 2019.gadā palielinājies par 1,95%, sasniedzot 3,79 milj.EUR. 14,75% no kopējā apgrozījuma veidojis eksports.

Gada pārskata dati rāda, ka AS “Rīgas Farmaceitiskā fabrika” peļņa 2019.gadā bija 2,01 milj.EUR, kas ir par 1,3 milj.EUR vairāk nekā gadu iepriekš. Daļa no peļņas pieauguma saistīta ar dividenžu izmaksu no meitas uzņēmuma SIA “JONNEX-FARMA”.

Šobrīd AS “Rīgas Farmaceitiskā fabrika” ir vairāk nekā 135 dažādi produkti. Uzņēmums arī turpina meklēt aizvien jaunus eksporta partnerus, kas 2019.gadā sekmējis ar vairākiem parakstīties sadarbības līgumiem Austrijā, Polijā, Kiprā, Igaunijā, Lietuvā un Azerbaidžānā.

Šogad AS “Rīgas Farmaceitiskā fabrika” plāno paplašināt savu produktu klāstu ar 10 jauniem produktiem un palielināt apgrozījumu.