Zivju pārstrādes uzņēmumam "Karavela" pērn gan apgrozījuma, gan peļņas pieaugums

22.05.2020 06:31:00

Zivju pārstrādes uzņēmums SIA “Karavela” 2019.gadu vērtē kā ļoti veiksmīgu, jo pārsniegti plānotie apgrozījuma un peļņas rādītāji.  “Iepriekšējo gadu veiktās investīcijas produktu portfeļa diversifikācijā kombinācijā ar Larsen uzņēmuma aktīvu un biznesa iegādi Vācijā ļāva sasniegt atbilstošus apgrozījuma un peļņas rādītājus. Šo produktu grupas rentabilitāte un augošais pārdošanas apjoms ļāva jūtami uzlabot kopējos rentabilitātes rādītājus,” teikts SIA “Karavela” vadības ziņojumā.

Lursoft pieejamais gada pārskats liecina, ka SIA “Karavela” apgrozījums, salīdzinot ar gadu iepriekš, pērn palielinājies par 24,21%, sasniedzot 51,69 milj.EUR, savukārt peļņa kāpusi līdz 5,08 milj.EUR.

Pārskata gadā apgrozījuma pieauguma pamatā ir iepriekšējos gados veiktie darbi jauno eksporta tirgus apgūšanā un jaunu produktu grupu izstrādē, kā arī cenu celšanās skumbrijas produktu grupai sakarā ar globālu izejvielas cenas pieaugumu.

SIA “Karavela” 2019.gadā kopā saražoja 70 miljonus konservu kārbu un 562 t citas zivju produkcijas un eksportēja produkciju uz 42 valstīm.  Eksports veidoja 90% no uzņēmuma pārdošanas apjoma.

 Lielākās eksporta valstis ir Zviedrija, Dānija, Lielbritānija, Vācija, kas kopā sastāda 49% no visa realizācijas apjoma.

Rietumvalstu tirgos SIA “Karavela” turpināja pārdošanas ekspansiju lielajos mazumtirdzniecības tīklos. Larsen zīmola pārņemšana ļāva būtiski palielināt pārdošanas apjomus Vācijā. Paplašinot produktu sortimentu Aldi tīklam, preces piegādātas ne tikai Lielbritānijā un Īrijā, bet arī Vācijā, Polijā un Portugālē.

Aizvadītajā gadā SIA “Karavela” nodarbināja 201 darbinieku. Kā liecina Lursoft pieejamā informācija, SIA “Karavela” dalībnieki ir Jānis Endele (20%), Jānis Bite (56%) un Andris Bite (24%).