"Smiltenes Piens" 2019.gadā apgrozījis 20,05 milj. EUR

25.06.2020 08:23:00

Piena pārstrādes uzņēmums AS “Smiltenes Piens” pastāvīgi strādā pie savas piena zonas paplašināšanas, uzlabojot sadarbību ar esošajiem piena piegādātājiem un piesaistot jaunus, kā arī cenšas palielināt sadarbību ar rūpnieciskajiem izejvielu piegādātājiem un industriālajiem produktu pircējiem. Pērn uzņēmums uzsācis iebiezināto sūkalu ražošanu un pārdošanu, kā arī  patērētājiem piedāvājis vairākus jaunus produktus, piemēram, biezpiena torti ar avenēm, persiku – auzu smūtiju, Piena spēku ar kafijas – ruma, kā arī zaļo ābolu garšu u.c. produktus. Kā norādīts AS “Smiltenes Piens” iesniegtajā vadības ziņojumā, izstrādāti jauni produkti arī speciāli jauniem eksporta tirgiem, ņemot vērā klientu intereses.

AS “Smiltenes Piens” pamatdarbībā galvenais akcents tiek likts uz siera ražošanu. Tāpēc 2019.gadā par 5% palielinājies svaigo un pasta filata sieru ražošanas  apjoms, par 5% audzis arī puscieto sieru ražošanas apjoms, savukārt biezpiena desertu apjoms, salīdzinot ar 2018.gadu, palielinājies par 11%.

AS “Smiltenes Piens” apgrozījums aizvadītajā gadā palielinājies par 5,17%, sasniedzot 20,05 milj. EUR, savukārt peļņa pieaugusi līdz 1,32 milj.EUR. No gada pārskatā publicētās informācijas izriet, ka lielāko daļu jeb 93,51% no AS “Smiltenes Piens” aizvadītā gada apgrozījuma devis vietējais tirgus, bet atlikušo daļu – eksports.

Šim gadam AS “Smiltenes Piens” izvirzījis mērķi palielināt apgrozījumu par 7%, kā arī apgūt jaunus eksporta tirgus, izstrādājot jaunus produkcijas veidus un nostiprinot pozīcijas esošajos tirgos.

Lursoft izziņas informācija rāda, ka 2019.gadā AS “Smiltenes Piens” nodokļu maksājumos valsts kopbudžetā samaksājis 1,62 milj.EUR. Piena pārstrādes un siera ražošanas nozarē strādājošo uzņēmumu kopējie nodokļu maksājumi aizvadītajā gadā veidojuši 14,73 milj.EUR.