"Eco Baltia vide" aizvadītajā gadā apgrozījusi 18,75 milj.EUR

13.07.2020 06:52:00

2019.gadā SIA “Eco Baltia vide” turpināja īstenot savu attīstības stratēģiju, veicinot otrreizējo izejvielu šķirošanas infrastruktūras pieejamību uzņēmuma klientiem un palielinot savu kompetenci otrreizējo izejvielu apsaimniekošanā, šķirošanā un pārstrādē.

SIA “Eco Baltia vide” pagājušajā gadā turpināja sniegt atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus saskaņā ar ilgtermiņa līgumiem, kā arī piedalījās vairākos pašvaldību rīkotajos iepirkumos par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. Iepirkumu rezultātā SIA “Eco Baltia vide” pērn sāka darbu saskaņā ar jauniem līgumiem vairākos novados – Vecumnieku, Babītes un Ādažu.

Sadarbībā ar Eco Baltia Grupas uzņēmumiem, kuros ietilpst SIA “Eco Baltia vide”, 2019.gada vasarā, investējot 2,6 milj.EUR, Tukumā atklāta Baltijā modernākā riepu pārstrādes līnija. Tajā ik gadu plānots pārstrādāt vismaz 6,5 tūkstošus riepu, bet tuvāko gadu laikā ražošanas jaudas varēs palielināt līdz pat 10 tūkstošiem tonnu riepu gadā. Vienlaikus arī pagājušajā gadā veiktas vairākas nozīmīgas investīcijas otrreizējo izejvielu šķirošanas infrastruktūras palielināšanā. Uzņēmums arī investējis pirmo tekstila izstrādājumu šķirošanas konteineru izvietošanā, kā arī jaunas filiāles izveidē Daugavpilī.

Ņemot vērā SIA “Eco Baltia vide” fokusu uz otrreizējo izejvielu šķirošanu un pārstādi, 2019.gadā jau 25% no uzņēmuma apsaimniekotā atkritumu apjoma tika nodrošināta atkārtota izmantošana vai pārstrāde.

“Eco Baltia vide” 2019.gadā apgrozīja 18,75 milj.EUR, kas ir par 14,83% vairāk nekā 2018.gadā. Apgrozījuma pieaugums pamatā saistīts ar paplašināto darbu otrreizējo izejvielu šķirošanā un apsaimniekošanā, sākot darbu jaunos novados, kā arī riepu pārstrādi. Uzņēmums 2019.gadu pabeidzis ar 267,45 tūkst.EUR peļņu pēc nodokļu nomaksas.

Nākotnē SIA “Eco Baltia vide” plāno turpināt aktīvi piedalīties rīkotajās iepirkumu procedūrās gan Latvijā, gan pārējās Baltijas valstīs, kuru iepirkumu priekšmets saistīts ar uzņēmuma saimnieciskās darbības veidiem. Piemēram, š.g. 1. maijā, saskaņā ar iepirkuma rezultātiem, SIA “Eco Baltia vide” sākusi pakalpojumu sniegšanu Auces novadā. Lursoft dati liecina, ka šogad SIA “Eco Baltia vide” uzvarējusi deviņos publisko iepirkumu konkursos.