Ceļu būves firmai "A.C.B." jauna komercķīla

16.07.2020 06:22:00

Klientu Portfeļa monitorings informē, ka vakar, 15. jūlijā, jauna komercķīla reģistrēta ceļu būves firmai AS “A.C.B.”. Ķīlas ņēmējs ir OP Corporate Bank plc, kurai par labu uzņēmums ieķīlājis savas prasījuma tiesības – visu savu mantu kā lietu kopību uz ieķīlāšanas brīdi, kā arī lietu kopības nākamās sastāvdaļas.

Komercķīlas nodrošinātā prasījuma maksimālā summa ir 2,4 milj.EUR.

Jānorāda, ka vakar reģistrēta arī 2,4 milj.EUR vērta komercķīla AS “A.C.B.” meitas uzņēmumam SIA “Ceļi un tilti”. Kā liecina Lursoft pieejamā Komercķīlas izziņa, AS “A.C.B.” šajā darījumā reģistrēts kā parādnieks.

Ceļu būves firmas AS “A.C.B.” apgrozījums 2019.gadā krities par 32,61%, tam sarūkot no 93,01 milj.EUR 2018.gadā līdz 62,68 milj.EUR pērn. Iesniegtajā vadības ziņojumā skaidrots, ka apgrozījuma samazinājums saistīts ar lielu apakšuzņēmēju īpatsvaru 2019.gadā. Tajā pašā laikā, neskatoties uz apgrozījuma kritumu, AS “A.C.B.” peļņa pēc nodokļu nomaksas pieaugusi no 1,1 milj. EUR 2018.gadā līdz 2,3 milj.EUR pērn. Uzņēmuma vadība norādījusi, ka peļņas kāpumu veicinājis gan kopējā tirgus pieprasījuma pieaugums, gan arī iekšējo procesu sakārtošana, tostarp, otrreizējā materiāla pārstrāde un izmantošana ražošanā.

Ņemot vērā AS “A.C.B.” iekšējo procesu sakārtošanu, 2020.gada laikā uzņēmums plāno saglabāt vadošā ceļu būves uzņēmuma statusu un noslēgt gadu ar peļņu, kas balstīta uz jau noslēgtajiem objektu līgumiem, kā arī nopietni tiek apsvērti ievērojami investīciju pasākumi. Papildus tam, AS “A.C.B.” plāno veikt jaunu biznesa segmentu attīstību, lai nākotnē diferencētu stratēģiskos riskus.

Jānorāda, ka “A.C.B.” grupas konsolidētais apgrozījums pagājušajā gadā bija 99,30 milj.EUR, bet peļņa – 4,4 milj.EUR. “A.C.B.” grupas uzņēmumi aptver tādus darbības virzienus kā ceļu un tiltu būve, asfaltbetona un betona izstrādājumu ražošana, apakšzemes komunikāciju izbūve, bruģējuma izbūve, beramo būvmateriālu ieguve un tirdzniecība, kā arī celtniecības mehānismu un būvmašīnu pakalpojumi.