"Enefit" valdi atstājis Klāvs Poriķis

16.10.2020 09:35:00

Izmaiņas valdē vakar, 15. oktobrī, reģistrētas elektroenerģijas tirgotājam SIA “Enefit”.

Lursoft pieejamā informācija rāda, ka amatu uzņēmuma valdē atstājis Klāvs Poriķis, kurš SIA “Enefit” valdes locekļa amatu ieņēma kopš 2017.gada 11.maija. 

SIA “Enefit” valde turpina darbu divu valdes locekļu sastāvā - Krista Mertena un Indreka Randveera.

Balstoties uz Lursoft informāciju, Klāvam Poriķim pieder 50% konsultāciju uzņēmuma SIA “PMG BALTIC” daļu. Tiesa, uzņēmuma dalībnieki 2016.gada izskaņā lēmuši par uzņēmuma likvidāciju.

Igaunijas nacionālajai energokompānijai AS “Eesti Energia” pilnībā piederošais meitas uzņēmums SIA “Enefit”2019.gadā trīskāršojis savu klientu portfeli un sasniedzis 58,06 milj.EUR lielu apgrozījumu pateicoties sekmīgam startam mājsaimniecību tirgū.

Tiesa, salīdzinājumā ar gadu iepriekš, pērn uzņēmuma apgrozījums nedaudz samazinājies. Tā kā klienti galvenokārt izvēlas ilgtermiņa fiksētas cenas līgumus un pērn elektroenerģijas cenas joprojām atguvās pēc krasā vairumtirgus cenu kāpuma, enerģijas piegāžu pašizmaksa pārsniedza līgumos noteikto cenu. Tādējādi SIA “Enefit” 2019.gadā strādāja ar 3,02 milj.EUR lieliem zaudējumiem.

SIA “Enefit” darbības segmenta paplašināšana un energoefektivitātes pakalpojumu klāsta attīstība ļāvusi uzņēmumam gada laikā klientu portfeli audzēt par 317% un gadu noslēgt ar 2541 juridiskajiem  un 5647 mājsaimniecību klientiem, apkalpojot tos aptuveni 25 tūkstošos pieslēguma punktu visā Latvijā. Tas ļāvis arī būtiski palielināt noslēgto darījumu apjomu par enerģijas piegādēm nākamajiem gadiem, kas šobrīd jau sasniedz 1842 GWh.