Dzintaru koncertzālei elektroenerģiju piegādās "Enefit"

23.10.2020 07:02:00

Iepirkuma konkursā  par elektroenerģijas piegādi SIA “Dzintara koncertzāle” vajadzībām ar 41,99 tūkst. EUR līgumcenu uzvarējis SIA “Enefit”.
Lursoft dati liecina, ka arī iepriekš SIA “Enefit” uzvarējis konkursā par elektroenerģijas piegādi Dzintaru koncertzālei.

Šogad SIA “Enefit” uzvarējis jau 28 publisko iepirkumu konkursos.

Igaunijas nacionālajai energokompānijai AS “Eesti Energia” pilnībā piederošais meitas uzņēmums SIA “Enefit”2019.gadā trīskāršojis savu klientu portfeli un sasniedzis 58,06 milj.EUR lielu apgrozījumu pateicoties sekmīgam startam mājsaimniecību tirgū.

Tiesa, salīdzinājumā ar gadu iepriekš, pērn uzņēmuma apgrozījums nedaudz samazinājies. Tā kā klienti galvenokārt izvēlas ilgtermiņa fiksētas cenas līgumus un pērn elektroenerģijas cenas joprojām atguvās pēc krasā vairumtirgus cenu kāpuma, enerģijas piegāžu pašizmaksa pārsniedza līgumos noteikto cenu. Tādējādi SIA “Enefit” 2019.gadā strādāja ar 3,02 milj.EUR lieliem zaudējumiem.

SIA “Enefit” darbības segmenta paplašināšana un energoefektivitātes pakalpojumu klāsta attīstība ļāvusi uzņēmumam gada laikā klientu portfeli audzēt par 317% un gadu noslēgt ar 2541 juridiskajiem  un 5647 mājsaimniecību klientiem, apkalpojot tos aptuveni 25 tūkstošos pieslēguma punktu visā Latvijā. Tas ļāvis arī būtiski palielināt noslēgto darījumu apjomu par enerģijas piegādēm nākamajiem gadiem, kas šobrīd jau sasniedz 1842 GWh.