Zāļu lieltirgotavas "Tamro" vadē ieceltas Anete Rožkalna un Maruta Šeiere

11.12.2020 06:52:00

Izmaiņas vakar, 10.decembrī, piedzīvojis farmaceitisko izstrādājumu vairumtirdzniecības uzņēmums SIA “Tamro”. No amata valdē atcelts Kestutis Dubinka, savukārt par SIA “Tamro” jaunajām valdes loceklēm ieceltas Anete Rožkalna un Maruta Šeiere. Viņas darbu valdē ieņem kopā ar valdes locekli Alekseju Boroduļinu, kurš zāļu lieltirgotavas vadībā atrodas kopš 2015.gada decembra.

Lursoft datu bāzes informācija liecina, ka Maruta Šeiere iepriekš nav ieņēmusi amatus citos Latvijas uzņēmumos, savukārt Anete Rožkalna ir arī SIA “BENU Aptieka Latvija” un SIA “Apes aptieka” valdes locekle.

Medikamentu, medicīnas, kosmētikas un higiēnas preču vairumtirgotājs SIA “Tamro” 2019.gadā mērķtiecīgi turpināja līdzsvarot klientu portfeli un segmentāciju. Pārskata periodā, kas uzņēmumam ilgst no 2019.gada 1.februāra līdz 2020.gada 31.janvārim,  ne tikai nostiprināta sadarbība ar Latvijas klientiem – aptiekām un slimnīcām –, bet arī paplašinātas piegādes Eiropas Savienībā.

SIA “Tamro” apgrozījums aizvadītajā finanšu gadā palielinājās par 5,96%, sasniedzot 138,92 milj. EUR. Pārskata gadā uzņēmums nopelnījis 3,12 milj. EUR.
Saskaņā ar Zāļu valsts aģentūras datiem, medikamentu tirgus Latvijā 2019.gadā audzis par 7%. SIA “Tamro” tirgus daļa pērn pieaugusi līdz 22,10%, tādējādi uzņēmumam palielinot ietekmi tirgū salīdzinājumā ar iepriekšējo periodu.

Lursoft dati liecina, ka 2019.gadā SIA “Tamro” nodokļu maksājumos valsts kopbudžetā samaksāja 9,06 milj. EUT, tostarp 1,14 milj. EUR valsts sociālās apdrošināšanas obligātajās iemaksās un 0,58 milj. EUR iedzīvotāju ienākuma nodoklī. Pagājušajā gadā uzņēmums ar darba vietām nodrošinājis 151 darbinieku.
SIA “Tamro” kapitāldaļu turētājs ir  PHOENIX Baltics Holding, kuram pieder arī SIA “BENU Aptieka Latvija”, savukārt patiesais labuma guvējs – Ludwig Kurt Merckle.
1993.gadā reģistrētā SIA “Tamro” pamatkapitāls ir 1,87 milj. EUR.