"Enefit" valdē izmaiņas

14.12.2020 08:21:00

Izmaiņas valdē aizvadītajā piektdienā, 11.decembrī, reģistrētas enerģijas tirgotājam SIA “Enefit”, liecina Lursoft pieejamā informācija.

SIA “Enefit” līdzšinējais valdes loceklis Krists Mertens iecelts par uzņēmuma valdes priekšsēdētāju, savukārt valdes locekļu amatos iecelti Mārtiņš Vancāns un Inese Dosē. Līdz ar izmaiņām, no SIA “Enefit” valdes locekļa amata atcelts Indrek Randveer, kurš valdes locekļa pienākumus pildīja kopš 2019.gada 2.decembra.

Lursoft pieejamā informācija liecina, ka Inese Dosē iepriekš nav ieņēmusi amatus Latvijā reģistrētos uzņēmumos, savukārt Mārtiņš Vancāns ir SIA “DEWO Media” īpašnieks un valdes loceklis, kā arī savulaik bijis nu jau likvidētā SIA “Hanzas Finanses” valdes priekšsēdētājs.

Igaunijas nacionālajai energokompānijai AS “Eesti Energia” pilnībā piederošais meitas uzņēmums SIA “Enefit”2019.gadā trīskāršojis savu klientu portfeli un sasniedzis 58,06 milj.EUR lielu apgrozījumu pateicoties sekmīgam startam mājsaimniecību tirgū.

Tiesa, salīdzinājumā ar gadu iepriekš, pērn uzņēmuma apgrozījums nedaudz samazinājies. Tā kā klienti galvenokārt izvēlas ilgtermiņa fiksētas cenas līgumus un pērn elektroenerģijas cenas joprojām atguvās pēc krasā vairumtirgus cenu kāpuma, enerģijas piegāžu pašizmaksa pārsniedza līgumos noteikto cenu. Tādējādi SIA “Enefit” 2019.gadā strādāja ar 3,02 milj.EUR lieliem zaudējumiem.

SIA “Enefit” darbības segmenta paplašināšana un energoefektivitātes pakalpojumu klāsta attīstība ļāvusi uzņēmumam gada laikā klientu portfeli audzēt par 317% un gadu noslēgt ar 2541 juridiskajiem  un 5647 mājsaimniecību klientiem, apkalpojot tos aptuveni 25 tūkstošos pieslēguma punktu visā Latvijā.