Jānis Bite atstājis "Karavela" dalībnieku sastāvu

04.02.2021 06:46:00

Izmaiņas reģistrētas zivju pārstrādes uzņēmuma SIA “Karavela” dalībnieku sarakstā. Lursoft dati liecina, ka uzņēmuma īpašnieku vidū vairs nav atrodams Jānis Bite, kuram līdz šim piederēja 56% SIA “Karavela” kapitāldaļu. Tās nonākušas Andra Bites rokās, kas savu dalību uzņēmumā, pateicoties šīm izmaiņām, palielinājis no 24% līdz 80%. Pārējie 20% SIA “Karavela” kapitāldaļu pieder Jānim Endelei

Zivju pārstrādes uzņēmums SIA “Karavela” 2019.gadu vērtē kā ļoti veiksmīgu, jo pārsniegti plānotie apgrozījuma un peļņas rādītāji.  “Iepriekšējo gadu veiktās investīcijas produktu portfeļa diversifikācijā kombinācijā ar Larsen uzņēmuma aktīvu un biznesa iegādi Vācijā ļāva sasniegt atbilstošus apgrozījuma un peļņas rādītājus. Šo produktu grupas rentabilitāte un augošais pārdošanas apjoms ļāva jūtami uzlabot kopējos rentabilitātes rādītājus,” teikts SIA “Karavela” vadības ziņojumā.

Lursoft pieejamais gada pārskats liecina, ka SIA “Karavela” apgrozījums, salīdzinot ar gadu iepriekš, 2019.gadāpalielinājies par 24,21%, sasniedzot 51,69 milj.EUR, savukārt peļņa kāpusi līdz 5,08 milj.EUR.

Pārskata gadā apgrozījuma pieauguma pamatā ir iepriekšējos gados veiktie darbi jauno eksporta tirgus apgūšanā un jaunu produktu grupu izstrādē, kā arī cenu celšanās skumbrijas produktu grupai sakarā ar globālu izejvielas cenas pieaugumu.
SIA “Karavela” 2019.gadā kopā saražoja 70 miljonus konservu kārbu un 562 t citas zivju produkcijas un eksportēja produkciju uz 42 valstīm.  Eksports veidoja 90% no uzņēmuma pārdošanas apjoma.

Lielākās eksporta valstis ir Zviedrija, Dānija, Lielbritānija, Vācija, kas kopā sastāda 49% no visa realizācijas apjoma.