Amatu atstājis "Hanzas maiznīcas" līdzšinējais valdes loceklis Uģis Mihņevičs

21.06.2021 08:06:00

Lursoft Klientu Portfeļa monitorings ziņo, ka no AS “Hanzas maiznīcas” valdes locekļa amata aizvadītajā piektdienā atcelts Uģis Mihņevičs. Amatu uzņēmuma valdē U. Mihņevičs ieņēma kopš 2016.gada. Viņa vietā š.g. 18.jūnijā AS “Hanzas maiznīcas” valdes locekļa amatā iecelts  uzņēmuma prokūrists Asso Lankots no Igaunijas. 

Jānorāda, ka līdz ar atcelšanu no amata, izbeigta arī 2016.gada sākumā izdotā prokūra, kas Uģim Mihņevičam piešķīra tiesības atsevišķi pārstāvēt uzņēmumu. 

AS “Hanzas maiznīcas” 2020.gados nodokļu maksājumos valsts kopbudžetā samaksāja 2,93 milj. EUR, tostarp 779,75 tūkst. EUR valsts sociālās apdrošināšanas obligātajās iemaksās un 375,46 tūkst. EUR iedzīvotāju ienākuma nodoklī. Pagājušajā gadā, balstoties uz VID sniegto informāciju, uzņēmums bija darba devējs 159 strādājošajiem. Pēdējos gados nodarbināto skaits uzņēmumā samazinājies. 

Plašsaziņas līdzekļi šī gada martā jau vēstīja, ka līdz nākamā gada otrajam ceturksnim AS “Hanzas maiznīcas” īpašnieks plāno slēgt rūpnīcu Rīgā, līdz ar to bez darba paliktu aptuveni 90 uzņēmuma darbinieku. AS “Hanzas maiznīcas” īpašnieks paredzējis daļu ražošanas pārvirzīt uz Lietuvu, bet daļu – uz Igauniju. Šāds lēmums pieņemts, izvērtējot Baltijas valstīs esošo četru ražotņu darbu.

“Līdz ar ceptuves slēgšanu uzņēmums turpinās nodrošināt pārdošanas un mārketinga funkciju, loģistiku piegādi. Vienīgā atšķirība būs tā, ka maizes kukulītis ceļos no Lietuvas vai Igaunijas, lai nokļūtu Latvijas veikalu plauktos,” medijiem norādīja AS “Hanzas maiznīcas” līdzšinējais valdes loceklis Uģis Mihņevičs.