Latvijas tirgotāju savienības apgrozījums pērn pieaudzis par 21,6%

29.04.2013 10:45:00

SIA Latvijas tirgotāju savienība, kura apvieno mazos un vidējos Latvijas pārtikas mazumtirdzniecības uzņēmumus ar nolūku samazināt to izmaksas un uzlabot konkurētspēju, 2012.gadā strādājusi ar 3,209 milj.Ls apgrozījumu, kas, salīdzinot ar 2011.gadu, ir pieaugums par 21,6%. Aizvadītajā gadā arī palielinājusies uzņēmuma peļņa, kas pieaugusi līdz 463,418 tūkst.Ls.

Raksturojot pašreizējo situāciju Latvijā, SIA Latvijas tirgotāju savienība vadība norāda, ka patlaban mazumtirdzniecības tirgus ir piesātināts un 2013.gadā turpināsies sīva konkurence starp pārtikas mazumtirgotāju ķēdēm / apvienībām. Pašreiz notiek sīva cīņa par atlikušajiem neatkarīgajiem veikaliem, kā arī to pārvilināšana no vienas apvienības uz otru. 2013.gadā būtisks faktors būs preču pašizmaksas samazināšana, līdz ar to Latvijas tirgotāju savienība paredz palielināt savu tirgus daļu, izmantojot savas esošās priekšrocības.

SIA Latvijas tirgotāju savienība reģistrēta 2007.gadā. Uzņēmums apvienojis mazos un vidējos Latvijas pārtikas mazumtirdzniecības uzņēmumus, iegūstot mazumtirdzniecības tīklu LaTS. Uzņēmuma lielākais kapitāldaļu turētājs ir Raimonds Okmanis, kuram pieder 43% daļu, aiz kura seko Inga Tunste ar 39%. Starp uzņēmuma īpašniekiem atrodams arī Rauls Baumanis, Jeļena Okmane, Arnolds Taukulis, Agita Vanģele, Velga Kalniņa un Ēriks Pīlādzis.