“Roche Latvija” apgrozījums pieaudzis līdz 47,63 milj. EUR

15.10.2021 06:51:00

Medikamentu, diagnostikas iekārtu, testu komplektu un gēnu testu izplatītājs SIA “Roche Latvija” aizvadītajā gadā kāpinājis gan apgrozījumu, gan peļņu. Uzņēmuma apgrozījums kāpis par 12,7%, sasniedzot 47,63 milj. EUR, bet peļņa palielinājusies līdz 2,6 milj. EUR, kas ir teju divas reizes vairāk nekā 2019.gadā.

Lursoft pieejamā informācija liecina, ka SIA “Roche Latvija” samaksāto nodokļu apjoms valsts kopbudžetā 2020.gadā palielinājies līdz 4,9 milj. EUR. Uzņēmums pērn bija darba devējs 49 strādājošajiem.

Vadības ziņojumā SIA “Roche Latvija” norādījis, ka uzņēmums veic komercdarbību sektorā, uz kuru nav vērojama būtiska negatīva Covid-19 infekcijas uzliesmojuma ietekme. Uzņēmuma apgrozījums pēdējo mēnešu laikā bijis stabils vai pat uzrādījis pieaugumu. Galvenokārt tas noticis Covid-19 diagnostikas produktu grupā.
Pārskata gadā nodibināts Roche Inovāciju inkubators. Tā mērķis ir veicināt un atbalstīt jaunu un inovatīvu ideju izstrādi un pētniecību noteiktās veselības aprūpes jomās, kā arī veselības aprūpes produktu vai pakalpojumu radīšanu. Līdz šim izsludināti jau trīs Roche Inovāciju inkubatora konkursi.

Rēķinoties ar pašreizējo ekonomisko situāciju, SIA “Roche Latvija” šogad plāno saglabāt apgrozījumu iepriekšējā gada līmenī. “Uzņēmuma prioritāte 2021.gadā būs onkoloģija, retās slimības, neiroloģija, jaunu diagnostikas metožu ieviešana, īpašu uzmanību pievēršot personalizētai veselības aprūpei un vēža genoma izpētei,” norādījis SIA “Roche Latvija”.

Jānorāda, ka šogad SIA “Roche Latvija” uzvarējis jau vairāk nekā 20 publisko iepirkumu konkursos.