Dailes teātrim jauns prokūrists

13.01.2022 06:56:00

Lursoft Klientu Portfeļa monitorings ziņo, ka VSIA “Dailes teātris” vakar reģistrēts jauns prokūrists. Nosakot tiesības atsevišķi pārstāvēt teātri, taču bez tiesībām atsavināt tā nekustamo īpašumu, to ieķīlāt vai apgrūtināt ar lietu tiesībām, prokūra reģistrēta uz Normunda Matuta vārda. Jānorāda, ka kopš 2020.gada jūnija teātrim reģistrēta prokūra arī uz Sandas Runtes vārda.

Pēc Lursoft pieejamās informācijas, Normunds Matutis ieņem amatus Andreja Žagara kultūras attīstības fondā, kā arī Andreja Žagara kultūras atbalsta un attīstības fondā. 

2020.gadā VSIA “Dailes teātris” izrādes teātra stacionārajos spēles laukumos un viesizrādēs ir noskatījušies 73 tūkstoši skatītāju. Salīdzinot ar gadu iepriekš, skatītāju skaits samazinājies par 62%. Tikai 2,5 mēnešus teātra izrādes notika ierastajā režīmā, 5 mēnešus klātienes pasākumi nedrīkstēja notikt vispār, savukārt atlikušajā periodā skatītāju skaita ierobežojumi pieļāva izrādīt izrādes mazākam skatītāju skaitam. Reaģējot uz jaunajiem apstākļiem, teātris pērn izveidoja jaunu spēles laukumu ārtelpās – Vasaras dārzu ar 50 līdz 130 skatītāju vietām. 

Iesniegtajā vadības ziņojumā VSIA “Dailes teātris” norādījis, ka pandēmijas ietekmē plānotais nospēlēto izrāžu skaits ir sarucis uz pusi.

Pandēmijas laikā valsts dotācija bija VSIA “Dailes teātris” galvenais ienākuma avots, sastādot 74% no kopējiem ieņēmumiem un ļaujot teātrim izdzīvot krīzē un turpināt māksliniecisko darbību, iestudējot izrādes. Teātra biļešu ieņēmumu īpatsvars iepriekšējo 51% vietā veidojis vien 23% pienesumu. Jānorāda, ka pandēmija ietekmējusi teātra cenu politiku, jo, lai spētu nodrošināt izrāžu norisi spēles laukumos ar samazinātu apmeklētāju skaitu, vidējā cena augusi par 22%. Vidējā cena uz teātra izrādēm palielinājusies no 12,45 eiro 2019.gadā līdz 15,79 eiro pērn. 

VSIA “Dailes teātris” publiskotā informācija liecina, ka 2020. gadā 3,73 milj. EUR no tā kopējiem ieņēmumiem nodrošināja valsts dotācija, savukārt biļešu ieņēmumi – 1,15 milj. EUR. Teātrim ieņēmumus nodrošinājuši arī telpu nomas un reklāmas ieņēmumi, taču to kopējais īpatsvars bijis mazāks par 5% no kopējā ieņēmumu apjoma. 

2020. gadu, kā liecina Lursoft pieejamais VSIA “Dailes teātris” gada pārskats, teātris noslēdzis ar 4,95 tūkst. EUR peļņu.