"Daiļrade Koks" pērn izdevies kāpināt gan apgrozījumu, gan peļņu

11.05.2022 06:33:00

Sekmīgu 2021.gadu aizvadījis SIA “Daiļrade Koks”, kam pērn izdevās kāpināt gan apgrozījumu, gan peļņu. Uzņēmums aizvadītajā gadā apgrozīja 31,58 milj. EUR (+24,1%, salīdzinot ar 2020.gadu) un nopelnīja 1,93 milj. EUR (+53,6%). Šos ļoti labos rezultātus uzņēmumam izdevās panākt, izmantojot ārkārtīgi lielo klientu aktivitāti un optimālu ražotņu noslodzi. “Jāatzīst, ka daļa apgrozījuma pieauguma tika sasniegta, pateicoties cenu pieaugumam, ko, savukārt, diktēja izejmateriālu cenu pieaugums un personāla izmaksu kāpums. Šo faktoru rezultātā uzņēmums aizvadītajā gadā bija spiests vairākkārt paaugstināt pārdošanas cenas klientiem, taču tas neradīja negatīvu reakciju, un klienti saprotoši pieņēma situāciju,” teikts SIA “Daiļrade Koks” vadības ziņojumā. Uzņēmums 2021.gadā milzīgu vērību veltīja ražošanas efektivitātes uzlabošanai, lai kaut daļēji amortizētu izmaksu kāpumu un spētu saglabāt konkurētspēju.

Viens no aizvadītā gada lielākajiem notikumiem bija investīciju projekta realizācija Valmieras ražotnē, kura ietvaros pilnībā tika nomainīta savu laiku nokalpojusī mēbeļu detaļu apdares līnija un papildus uzstādīta detaļu krāsošanas līnija ar krāsas smidzināšanas metodi un tuneli detaļu pilnīgai nožāvēšanai. Vienlaikus veikti arī šī iecirkņa rekonstrukcijas darbi.

Lursoft pieejamā informācija rāda, ka 1993.gadā reģistrētais SIA “Daiļrade Koks” pagājušajā gadā bija darba devējs 645 strādājošajiem. Valsts sociālās apdrošināšanas obligātajās iemaksās uzņēmums pērn valsts budžetā samaksāja 2,42 milj. EUR, bet iedzīvotāju ienākuma nodoklī – 0,98 milj. EUR.

Andrim Jansonam un Jurim Naglai piederošajam SIA “Daiļrade Koks” šobrīd reģistrētas četras struktūrvienības.