No "Dobeles dzirnavnieks" kopējā apgrozījuma 65% pērn veidoja eksports

24.08.2022 09:22:00

Lai arī Covid-19 un ar to saistītie ierobežojumi pērn turpināja nelabvēlīgi ietekmēt uzņēmējdarbību un ekonomisko attīstību valsts mērogā, AS “Dobeles dzirnavnieks” darbība 2021.gadā tā dēļ nav bijusi būtiski ietekmēta.

Aizvadītajā gadā AS “Dobeles dzirnavnieks” atklāja jauno bio graudaugu pārslu ražotni un inovatīvu pastas ražotni. Tika nodota ekspluatācijā jauna noliktava, tādējādi palielinot gatavo preču uzglabāšanas jaudu. Iesniegtajā vadības ziņojumā AS “Dobeles dzirnavnieks” norādījis, ka 2021.gadā veiktas investīcijas kopējās infrastruktūras uzlabošanā, autoparka atjaunošanā un ražošanas tehnoloģisko procesu efektivizēšanā, kopējām investīcijām pērn veidojot 14,4 milj. EUR. Šogad attīstībā AS “Dobeles dzirnavnieks” paredzējis ieguldīt 9 milj. EUR.

Aizvadītajā gadā AS “Dobeles dzirnavnieks” ražotnēs pārstrādāti 286 tūkst. t graudu, kas ir par 2 tūkst. t mazāk nekā 2020.gadā.

AS “Dobeles dzirnavnieks” apgrozījums 2021.gadā palielinājās līdz 172,07 milj. EUR, no tiem 65% veidoja eksports. Gada pārskatā publiskotā informācija rāda, ka aizvadītajā gadā uzņēmums pēc nodokļu nomaksas nopelnīja 3,87 milj. EUR.

Lursoft pieejamā informācija liecina, ka aizvadītajā gadā AS “Dobeles dzirnavnieks” bija darba devējs 373 strādājošajiem. Iedzīvotāju ienākuma nodoklī graudu pārstrādes uzņēmums 2021.gadā samaksāja 1,26 milj. EUR, bet valsts sociālās apdrošināšanas obligātajās iemaksās – 2,47 milj. EUR. Uzņēmuma kopējās nodokļu iemaksas valsts kopbudžetā pērn sasniedza 7,2 milj. EUR.

AS “Dobeles dzirnavnieks” patiesie labuma guvēji ir igauņi Uuno Lausing un Romet Puhk.